Masz pytanie? Zadzwo艅 lub napisz!
T: +48 22 898 10 10,   E: p.gajewski@worldvideo.pl
SEO / SEM - Reklama w GOOGLE

"Jeśli nie ma Cię w Google to nie istniejesz". To powiedzenie skutecznie obrazuje ważność obecności każdej firmy w wyszukiwarce Google.
Ponieważ jednak każdy z użytkowników myśląc o tym samym wpisuje różne hasła, ważną kwestią jest, by być obecnym w wyszukiwarce na wiele fraz kluczowych. Część z nich osiągniemy poprzez działania SEO, podczas gdy drugą część warto uzupełniać w płatnych kampaniach GOOGLE Ads. 

Skuteczne SEO to działania wieloetapowe, złożone i wymagające odpowiednio przemyślanej strategii. Skuteczne SEM to przede wszystkim lata doświadczeń przy kampaniach w Google i ciągła optymalizacja, w procesie uzyskania najwyższej możliwej konwersji.
 

SEO a SEM – jakie są różnice?

SEO to działania związane z optymalizacją kodu i treści strony, link buildingiem oraz content marketingiem, podczas gdy SEM to działania stricte reklamowe. Każda z form reklamy ma swoje zalety i wady. Najlepszym wyjściem jest korzystanie z obu form jednocześnie, ponieważ tylko takie działania dają pewność dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. Dodatkowo oba działania świetnie się uzupełniają.

Zalety SEO to:
Skuteczność przekazu i odporność na AdBlock
Natywność i naturalność wyniku
Brak dodatkowych opłat za kliknięcie w reklamę
Wyświetlanie reklamy niezależnie od pozycji geograficznej

Zalety SEM to:
Natychmiastowość dotarcia do wskazanej grupy docelowej
Możliwość dowolnego formułowania komunikatów reklamowych
Precyzja doboru grupy w zależności od potrzeb
Możliwość dokładnego targetowania (lokalizacja, język, itd)
Dowolna liczba wyświetlanych fraz
Dobór komunikatów reklamowych w zależności od konkretnych fraz kluczowych